Vzhledem k tomu, že v současné době si můžete zahrát přes internet opravdu velké množství kvalitních her, jsme se rozhodli, že některé z nich trochu blíže představíme, abyste věděli, jestli se do nich vyplatí investovat svůj volný čas. Jednou z moderních her je ta s názvem World of Warplanes. Jak již samotný název hry napovídá, hlavní tematikou budou válečná letadla.

Něco málo o World of Warplanes

World of Warplanes funguje na velice podobném principu jako World of Tanks. Pokud se tedy orientujete, pak jistě nebudete dlouze tápat ani zde. Jde o týmovou onlinovou hru určenou pro více hráčů, která se tematicky věnuje nejlepšímu období vojenského letectví. Hra přímo navazuje na World of Tanks a podobné válečné hry. Díky World of Warplanes si můžete sami vyzkoušet atmosféru boje v oblacích. Stěžejní herní režim představují bitvy mezi dvěma týmy s patnácti hráči na jedné straně. Tyto týmy následně soupeří ve vzdušném prostoru nad mnoha mapami. Zvítězit se dá vícero způsoby. Můžete zlikvidovat veškerá nepřátelská letadla, nebo získat dostatečný počet bodů za anihilaci pozemních cílů. Pro zdárnou misi bude nutné ukázat kvalitní týmovou spolupráci, ale i vlastní bojové schopnosti. 

Akce jediného člověka totiž mohou razantně změnit výsledek celé bitvy. Časová epocha se postupně proměňuje. Začínáte s dvouplošníky z třicátých let minulého století, abyste se následně dostali k legendárním letadlům bojujícím ve druhé světové válce, a dostanete se až k proudovým stíhačkám, jež byly použity v Koreji. A to už jsou opravdoví předchůdci dnešních moderních vojenských letadel.

Mnoho letadel a rychlé bitvy

Díky World of Warplanes si může řada lidí vyzkoušet více než sto různých letadel, která vytvořila esa leteckého inženýrství. Autoři hry důkladně propracovali herní systém, a proto má každé z letadel svoje unikátní vlastnosti jako v reálném světě. V zásadě si vyzkoušíte tři druhy strojů. Stíhačky se hodí pro boj nablízko, těžké stíhačky disponují neuvěřitelně účinnými zbraněmi a bitevní letouny slouží hlavně k likvidaci pozemních cílů. Každé z připravených letadel má různé druhy zbraní, trupů a motorů, s nimiž klidně experimentujte. Rozmanité kombinace totiž dovedou totálně změnit funkčnost a charakteristiku letounu. To je další bod k dobru pro hru, protože tím podporuje velkou variabilitu. Hra World of Warplanes se navíc neustále rozvíjí, takže se nezačnete nudit, jelikož do hry se pořád přidávají nové mapy a letadla. 

Také se rozšiřují bojové módy a uživatelské rozhraní. Nemusíte se obávat, že byste se ve hře jednou bitvou zdrželi příliš dlouhou dobu, jelikož teoreticky existuje časový limit patnácti minut, během nichž se musí bitva dokončit. V reálném životě ovšem budou souboje končit mnohem rychleji, často klidně i o polovinu, protože letecké souboje jsou hodně dynamickou záležitostí. Nováčci ve hře mohou před ostrým startem do hry využít výcvikový režim, kde by se měli naučit ovládat letadlo. Pokud nechcete hrát proti reálným protivníkům, můžete si též zahrát proti umělé inteligenci a natrénovat dopředu triky na hráče ze skutečného světa. Hra je poměrně oblíbená, takže se v ní potkáte s hráči z rozmanitých koutů celého světa.

Systémové požadavky a instalace

World of Warplanes je typicky klientová hra, což znamená, že pro její spuštění si musíte nainstalovat speciální program. Vzhledem k tomu, že se jedná o graficky perfektní hru, má i svoje nároky na počítače. Systémové požadavky se mohou během vývoje hry měnit, ale v době psaní článku se jednalo o Windows XP SP3 či novější, procesor 2,66 GHz, paměť 3 GB RAM, grafickou kartu GeForce 8600GT nebo ATI HD 2600, zvukovou kartu kompatibilní s DirectX 9.0c a minimální rozlišení monitoru musí být 1280 x 768. World of Warplanes je hra poměrně náročná na spotřebu volného místa na disku a minimálním požadavkem je 18 GB, ale optimální je v současnosti kolem 30 GB, což už je opravdu hodně a dá se to zařadit k nevýhodám hry jako jedna z mála věcí. Bez internetového připojení alespoň 256 Kbps hru ani raději neinstalujte. 

Jedná se o jednu z her Wargamingu, takže pokud hrajete některou jinou z jejich her, pak se nemusíte registrovat speciálně kvůli World of Warplanes a využijete již existující registraci. Před hraním musíte navštívit stránku určenou pro stahování a kliknout na velké červené tlačítko. Tím pádem do počítače stáhnete tu nejaktuálnější dostupnou verzi herního klienta. Pokud nestáhnete program najednou, můžete využít také odkazu na stažení pomocí služby torrent, kdy klidně můžete klienta stahovat několik dní. Při každém spuštění klienta se spustí aktualizace, a pokud by se našla nějaká nová verze, pak se automaticky stáhne a nainstaluje.Hrynaregistraci.cz

Přinášíme informace o nejlepších hrách, které jsou na registraci a ke stažení zdarma. Jedná se obvykle o hry, které si stáhnete do počítače a poté je hrajete online s dalšími hráči po celém světě. Základ hry je vždy zdarma, mnohdy si můžete pomocí kreditů dokoupit nejrůznější výhody.