Asi se ve světě hráčů počítačových her nenajde příliš jedinců, kteří by neznali klasickou hru The Settlers. Tato hra už ovšem dávno nepatří pouze k offline variantám, ale vyzkoušet si můžete také online verzi. Společnost Ubisoft, mající na svědomí herní sérii The Settlers, se rozhodla expandovat také na trh s online hrami a my se nyní podíváme na to, jak se jim to povedlo. Na úvod nutno poznamenat, že hra se dočkala i české lokalizace a o to snazší může být její cesta mezi české hráče. Není totiž nutné hrát se slovníkem v ruce. Jedná se o prohlížečovou hru, kde není zapotřebí instalovat jakéhokoliv klienta a to je další bod k dobru. Vydejte se tedy vzhůru k vybudování vlastního království a na průzkum neprobádané země.

Registrace do hry Settlers Online a začátky

Jakmile se ocitnete na úvodní stránce hry The Settlers Online, musíte se zaregistrovat, nebo se přihlásit za pomoci stávajícího účtu. Pro přihlášení můžete využít účet na Facebooku či účet u Uplay. Při registraci vyplníte platnou e-mailovou adresu, heslo a jméno na Uplay. Vyplňte také věk, přijměte smluvní podmínky a odsouhlaste shromažďování a využívání údajů společností Ubisoft s ohledem na ochranu osobních údajů. Pokud nechcete podepisovat něco, co si nepřečtete, pak nejprve můžete nastudovat jak smluvní podmínky, tak ochranu osobních údajů, a až potom s klidným svědomím všechno odsouhlaste. Heslo, které si zvolíte, musí být v rozsahu od osmi do šestnácti znaků a nesmí ho tvořit pouze číslice. Při vybírání uživatelského jména se prověří, jestli už zadané jméno někdo nepoužívá. Jméno musí obsahovat tři až patnáct písmen či číslic. Začít musíte vždy písmenem. Po zaregistrování si zvolte jméno avatara a jeho vzezření. Po dokončení registrace se začne načítat samotná hra, což potrvá chvilku. Po chvíli se ocitnete přímo ve hře a můžete se začít rozhlížet po herním interfacu a také po ovládání.

Základních surovin musíte produkovat dostatek

Jako první na vás vyskočí kniha úkolů, které musíte plnit, abyste se mohli zdárně posunout dále. Za splnění zadaného úkolu obdržíte pokaždé nějakou speciální odměnu. Na úvod budete muset dokončit první budovu. Jakmile zadáte stavbu nějaké budovy, potřebujete si nejprve zvolit místo, na němž vznikne, a pak také chvíli počkejte, než se stavba dokončí. Postupem času získáváte zkušenosti, díky kterým lze postoupit na vyšší úroveň. Snažte se vylepšovat, co nejvíce to jen půjde. Ve hře naleznete řadu surovin, bez nichž se prostě neobejdete. Na horní liště sledujte aktuální stav populace, počet stavebních licencí, nástroje, mince, prkna z borového dřeva, prkna z tvrdého dřeva, kámen a mramor. Díky postupům na vyšší úroveň si odemykáte nové stavby, které se postupně budou hodit. Vesničané se snaží pracovat, takže je vhodně využijte, ať z toho je všeobecný prospěch. Do začátku dostanete trochu surovin od souseda a také získáte další suroviny za zdárné dokončování některých úkolů. Hlavní funkcí úkolů ze začátku hry je to, aby naučili nováčky ovládání a herní principy. Snažte se tedy plnit všechno do puntíku a zapamatujte si, jak se co dělá.

Závěrečné zhodnocení Settlers Online

Po vizuální stránce se jedná o moderní hru, kdy vidíte detailně i takové maličkosti, jako zvířata pochodující z lesa či stavbu nové budovy. Herní interface není nikterak složité pochopit. V horní liště se přehledně zobrazují všechny suroviny, zatímco dole vidíte jednotlivá menu. Pod avatarem po levé straně svítí vykřičník s úkoly. Pro zájemce o komunikaci se pod avatarem nachází také okno s chatem. Autoři si pro hráče připravili perfektně propracovaný herní systém, kdy se postupně otevírají nové možnosti, jak zvelebovat vesničku. Čím více se zlepšujete, tím zajímavější stavby můžete postavit. Samozřejmostí prohlížečových her současnosti je možnost dokoupit si bonusy za reálné peníze a taková věc nechybí ani u The Settlers Online

Záleží ovšem pouze na jednotlivci, jestli si takové zvýhodnění opravdu chce za peníze pořídit. Hra je skutečně nápaditá a velice dobře hratelná. Chybět nemůže ani poměrně velká porce zábavy, ale ostatně se ani nic jiného nedalo čekat, jelikož autorský tým Ubisoft už za sebou má dostatečnou praxi ve světě počítačových her. Hru tedy každopádně můžeme doporučit k vyzkoušení i těm méně zkušeným, protože se všechno podstatné naučíte v úvodu hry, kde každý hráč začíná úplně od nuly. Pakliže hledáte příjemnou strategickou hru, tak The Settlers Online představují jednu z nejlepších možných voleb.Hrynaregistraci.cz

Přinášíme informace o nejlepších hrách, které jsou na registraci a ke stažení zdarma. Jedná se obvykle o hry, které si stáhnete do počítače a poté je hrajete online s dalšími hráči po celém světě. Základ hry je vždy zdarma, mnohdy si můžete pomocí kreditů dokoupit nejrůznější výhody.