Vývojářský tým Gameforge připravuje neustále nové hry, které si hráči velice oblíbili. Jedná se o onlinové hry s různým zaměřením. Mezi nejznámější patří OGame, Metin2 či Goblin Keeper. NosTale má stejně jako ostatní hry od Gameforge tu výhodu, že si můžete užít lokalizaci do českého jazyka, takže nemusíte zdlouhavě pátrat v paměti, co vlastně které slovíčko znamená a co to po vás kdo chce. NosTale se řadí k fantasy hrám a podíváme se na něj trochu detailněji, abyste měli přehled, jestli se vyplatí do hry investovat volný čas, nebo se raději porozhlédnout po jiné dostupné variantě.

Něco málo o NosTale a začátek hry

Velkou výhodu hry představuje to, že si jí můžete zahrát naprosto zdarma. Stanete se nedílnou součástí příběhu. NosTale je anime hra na hrdiny, kde s dalšími hráči zažijete skutečně vzrušující cestu po fantastickém světě. Nejprve si musíte vytvořit pořádného hrdinu, abyste mohli bojovat. Začínáte jako naprosto nezkušený dobrodruh a postupem času se budete zlepšovat. Každý hrdina samo sebou musí mít nějaké povolání a ve hře NosTale si můžete vybrat mezi bojovníkem, mágem a lukostřelcem. Každé povolání má svoje výhody a musí se za něj hrát trošku jiným stylem, protože si lze přeci jen těžko představit, že se kouzelník vrhá vstříc přesile nepřátel a pokouší se je udolat za pomoci dřevěné hole. Narazíte také na různé specialisty, kteří mají vlastní kombinaci vybavení a speciálních schopností. K dispozici také dostanete různé druhy zbraní, oblečení, dovedností, vzhledu a šperků, takže si můžete vytvořit naprosto unikátního hlavního hrdinu.

Kromě hlavního hrdiny tvoří podstatnou část hry také systém domácích zvířátek. Můžete si totiž ochočit některé divoké zvíře, trénovat ho a následně ho používat v boji, kde zvíře napadá protivníky, kteří by páníčkovi chtěli jen zkřížit vlas na hlavě. Do hry je implementována tzv. minizem, kde si můžete postavit svůj dům. Ve svém virtuálním domově můžete pořádat různé společenské akce nebo se starat o svoje mazlíčky. Ve hře budete likvidovat množství příšer a také se dají očekávat souboje s ostatními hráči. Také můžete vytvářet přátelství a společně ničit silnější nepřátele a díky tomu se rozdělit o skvělé poklady. Během hraní se dostanete na různá místa. Začnete ve vesničce jménem NosVille, navštívíte ledový ostrov Glacernon, tajuplný Javorový les či poušť nazvanou Mortaz. Velkou inovaci představuje možnost svatby s někým z ostatních hráčů. Jakmile najdete vzájemné zalíbení ve hře, mohou se vaši hrdinové vzít.

Získávání zkušeností základem

Ze začátku hry musíte pořádně prozkoumat okolí vesnice NosVille, kde se ocitnete. Jako v drtivé většině dobrodružných fantasy her, i v NosTale existuje zkušenostní systém, kdy začínáte na nule a postupem času získáváte zabíjením nepřátel zkušenosti. Jakmile se propracujete jako dobrodruh na patnáctou úroveň, můžete si vybrat mezi zmiňovanými třemi bojovými třídami - mágem, lukostřelcem a bojovníkem. Každá větev s přibývajícími zkušenostmi získává nové označení. Další posuny čekejte na úrovních 36, 46, 55, 65, 75 a 80. Ve hře narazíte na různé postavičky, se kterými se dá obchodovat. Také se od místních obyvatel můžete naučit některé užitečné schopnosti a dovednosti. Pro milovníky hazardu se v NosVille také něco najde. Na dobrodružné výpravě po světě NosTale narazíte také na postavy, které se k vám samy od sebe přidají.

Projděte si pěti dějstvími

Svět NosTale se dělí v současné době do pěti dějství a každé má vlastní příběh. Před sebou máte velké množství nepřátelsky naladěných příšer, které jenom čekají, až si to s vámi rozdají v bojovém souboji. Rozhodně budete plnit celou řadu náročných misí. První dějství se nazývá Fernonův strom podle toho, že musíte zabránit znovuzrození Fernonova stromu, což by mohlo zničit celý svět kvůli chaosu. Potřebujete potlačit povstání Kovoltů, čímž zabráníte probuzení Fernona. Během prvního dějství se podíváte do NosVillu, na přilehlé louky, do prérie s doly a do Fernonova chrámu. Další dějství na první navazují, a proto na tomto místě nebudeme nic dalšího k příběhu prozrazovat, abychom vás nepřipravili o zajímavý vývoj situace.

Pro hru je příznačné, že si zájemce o hraní musí stáhnout klienta, díky němuž se dá hrát online. Každý hráč si dokonce může vytvářet libovolný počet účtů, což je změna oproti jiným hrám, kde většinou můžete mít pouze jeden. Při určitých svátcích se dočkáte speciálních akcí. Celkově se jedná o hodně propracovanou hru, a proto je nutné ji mít nainstalovanou a nelze ji hrát pouze jako prohlížečovou hru. I po vizuální stránce se jedná o dílko skutečně nadprůměrné. Pokud máte v oblibě tento typ her a máte dostatek volného času, pak určite po NosTale sáhněte. Jakmile totiž jednou NosTale vyzkoušíte, určitě se na dlouhou dobu zabavíte.Hrynaregistraci.cz

Přinášíme informace o nejlepších hrách, které jsou na registraci a ke stažení zdarma. Jedná se obvykle o hry, které si stáhnete do počítače a poté je hrajete online s dalšími hráči po celém světě. Základ hry je vždy zdarma, mnohdy si můžete pomocí kreditů dokoupit nejrůznější výhody.