Řada počítačových her se inspirovala legendární strategií s názvem Warcraft. Jednou z mnoha her je i freewarová hra pojmenovaná League of Legends, která byla inspirována známou mapou Defense of the Ancients ze třetího pokračování Warcraftu s podtitulem The Frozen Throne. Nejedná se o klasickou prohlížečovou hru, protože k jejímu hraní potřebujete stáhnout speciální program zvaný klient. Pojďme se tedy blíže podívat na samotnou hru League of Legends a na to, co hráčům nabízí.

Základy o League of Legends

Hra byla vyvinuta společností Riot Games a vydána na podzim roku 2009. Jak již bylo výše zmíněno, ke hraní je zapotřebí mít staženého a nainstalovaného klienta. Toho získáte na oficiálních stránkách hry a po dokončení jednoduché instalace se ještě musíte zaregistrovat, abyste mohli hru využívat. Existuje hned několik serverů. Vzhledem k tomu, že se jedná o složitější hru, potřebuje také splnění některých požadavků na počítače. Jako minimální požadavky se označuje 5 GB volného místa na disku, 2,5 GHz procesor, operační systém Windows XP nebo vyšší, 1 GB RAM a grafická karta podporující DirectX 9.0. Ke hraní také potřebujete klávesnici a myš, což je ale většinou samozřejmost. League of Legends patří do kategorie MOBA, neboli Multiplayer Online Battle Arena. Proti sobě půjdou dva týmy po pěti nebo třech hráčích. Každý z nich si zvolí vlastního hrdinu a následně začne boj v několika liniích. Jednotlivé postavy mají svoje specifické role. 

K těm nejpodstatnějším se řadí ad carry, což je hrdina, který dovede způsobovat obrovské poškození za využití vlastní zbraně. Tato postava nekouzlí a také nedokáže pokrýt velké poškození. Na stejné linii jako předešlá postava by se měla pohybovat tzv. podpora, jež má za úkol udržovat ad carry naživu co nejdéle. Existují i další typy postav, ale těm se zde věnovat nebudeme. Cílem hry je zničit soupeřovu základnu a zabránit v tom samém nepříteli. Na základnách najdete Nexus, který je potřeba zničit nebo ubránit, Inhibitor, který vyvolává silné nepřátele a věže. Chybět nemůže ani tzv. spawning pool, což je místo, kde se hrdinové objevují na začátku hraní a posléze se na tom samém místě oživují ve chvíli, kdy je někdo zabije. Dají se nakupovat také různé předměty, jež zvýší hrdinovy schopnosti.

Strategie výhry a situace mimo hru

Pro každého hrdinu je velice důležité, aby se udržel za svými podpůrnými vojáky - tzv. miniony. Jakmile by to neudělal, pak může očekávat, že na něj zaútočí nepřátelští vojáci a také obranné věže. Tyto útoky mohou hrdinu zranit a v krajním případě i zabít. Když hrdinové postupují správným způsobem, mohou nepřátelské vojáky zabíjet na dálku a získávat za to peníze. Z peněz posléze lze dokoupit předměty a zkušenosti. Získáváním zkušeností se samozřejmě postupuje na vyšší úrovně. Díky postupu na vyšší úroveň pak můžete zlepšit speciální schopnosti. Bez vylepšených speciálních schopností bude těžké kohokoliv porazit. Pro kvalitní hru také musíte zvážit, jaké předměty zakoupit a jak velké množství byste jich měli mít u sebe.

Když zrovna neprovádíte žádnou bojovou akci, nacházíte se v lobby. Právě na tomto místě můžete obstarávat další hrdiny, runy, sledovat statistiky či pozorovat hry ostatních. Runy se dají zakupovat a posléze mnoha způsoby kombinovat. Runy se dělí podle tří stupňů a čtyř oborů, kdy každý obor má lepší runy v odlišných oblastech než druhý. Obory se dají označit za útočné, obranné, kouzelné a užitečné. Run můžete mít pouze omezený počet od každého druhu, takže si vybírejte pečlivě, kterou chcete vlastnit.

Několik pěkných herních módů

Ve hře narazíte na celou řadu zajímavých herních módů. Pojďme se tedy na ně trochu podívat. Klasický tutorial jistě není třeba zdlouhavě představovat. Jedná se o klasický úvod pro nováčky a také rozšiřující trénink, kde se naučíte základy ovládání a také pravidel hry. Vlastní hra představuje možnost hry, jíž si založí sami hráči. Normální hra je taková, kde hráč dostává běžný počet bodů vlivu. Hráč se může do hry připojit a vyčkává, až se připojí k nějakému týmu. Bodovaná hra je obdobná normální, ale mohou se jí zúčastňovat pouze hráči od třicáté úrovně výš. Zahrát si můžete kromě živých protivníků také s počítačem řízenými oponenty v módu Co-op vs. AI. Dále si můžete vyzkoušet herní módy One for All, Showdown, Hexakill či All Random All Mid. Z globálního pohledu musíme hru označit za výjimečnou vzhledem k tomu, že si ji hráči mohou zahrát naprosto zdarma. Za vyzkoušení rozhodně stojí, takže příliš neváhejte a dejte se do boje!Hrynaregistraci.cz

Přinášíme informace o nejlepších hrách, které jsou na registraci a ke stažení zdarma. Jedná se obvykle o hry, které si stáhnete do počítače a poté je hrajete online s dalšími hráči po celém světě. Základ hry je vždy zdarma, mnohdy si můžete pomocí kreditů dokoupit nejrůznější výhody.