Autorský tým InnoGames stojí za hrami jako Grepolis, The West, Divoké kmeny či Tribal Wars 2. Ale také má na svědomí zajímavou strategickou hru Forge of Empires, která se dá hrát bezplatně přes internet. Pokusíme se hru přiblížit, abyste měli jasnou představu o tom, jestli se jedná o hru vhodnou právě pro vás.

Jak to celé vypadá?

Velkou výhodou hry Forge of Empires je její lokalizace do českého jazyka, takže nemusíte přelouskávat neznámá anglická slovíčka. Hru si můžete samozřejmě zahrát na mnoha serverech, ale pro začátek je jistě nejvhodnější ten český. Teprve až se vám hra dostane pod kůži, tak si můžete vyzkoušet nějakou jinou jazykovou mutaci. Registrace do hry není vůbec složitá. Máte v zásadě tři možnosti, jak si Forge of Empires zahrát. Můžete se do hry přihlásit pomocí Facebooku či Googlu, nebo se zaregistrovat hezky po starém způsobu, tedy za pomoci jména, hesla a e-mailu. Na e-mailovou adresu vám přijde aktivační zpráva, a proto je nutné vyplnit reálnou adresu. Po vizuální stránce se jedná o velice povedený kousek a hratelnost vás pravděpodobně uchvátí. Forge of Empires patří k nejúspěšnějším prohlížečovým hrám součanosti.

O co jde?

Ve Forge of Empires se postavíte do čela vlastní říše, kde musíte vybudovat velké hlavní město, které povedete přes historii. Můžete vyzkoumávat zbrusu nové technologii, likvidovat svoje nepřátele a zabírat jejich území. Musíte objevit ideální rovnováhu mezi ziskem a výdaji, abyste mohli využívat veškeré zdroje. Úplně na začátku se ocitnete v pozici vůdce malého kmene, který se ovšem v průběhu věků bude vyvíjet díky poznávání nových technologií a dobývání území. Zprvu malá vesnička se správným vedením promění v obrovské město. Hra se dělí do několika věků a vy začnete v době kamenné. Postupně se tedy podíváte blíže k našemu věku - do doby bronzové, železné, poté bude následovat středověk, kolonialismus a doba průmyslová. Nový věk se odemyká jednoduše díky vyzkoumání technologie z daného období. Jakmile vstoupíte do zbrusu nové epochy, tak se změní radnice.

Nebudete se ovšem zabývat pouze řízením vlastního města. Ocitnete se samo sebou v sousedství nebezpečných nepřátel, s nimiž si musíte nějakým způsobem poradit. Potřebujete rozšiřovat svůj vliv a zamezit tomu, aby se někomu z okolních území zachtělo provést invazi do vašeho výsostného území. Expanze se rozhodně vyplatí, protože okolní provincie přináší zajímavé výhody. Mapa kontinentu se dělí na jednotlivé části, jež přibližně odpovídají herním obdobím. To znamená, že váš pokrok na mapě by měl odpovídat alespoň zhruba s pokrokem ve stromu výzkumů. Drtivá většina herních zážitků se odehraje ve městě a na mapě kontinentu, nicméně existuje také možnost interakce s hráči z okolí. Můžete s nimi totiž obchodovat a získávat díky tomu kýžené suroviny a zboží. Též se s nimi dá navštěvovat a pomáhat jim, nebo také vzít armádu a vyrabovat jejich vesnici.

Základem úspěchu je produkce

Pro úspěšné fungování města potřebujete kvalitní produkci mincí a zásob. Jenom s nimi budete moci stavět ty nejnovější budovy a vojenské jednotky. Musíte si vybudovat dostatečné zázemí a za tímto účelem si vybírejte nejvhodnější budovy, protože každý je trochu jiná. Aby to nebylo příliš jednoduché, potřebujete udržet obyvatelstvo v dobré náladě, protože pak pracuje mnohem lépe. Chybět tím pádem nemohou různé kulturní budovy a dekorace. K dobru dostanete určitý počet bodů výzkumu, kdy každou hodinu získáte nový, dokud nedosáhnete maximálního počtu. Body výzkumu následně uplatníte, aby se zlepšily dostupné technologie. Rozhodně se vyplatí naplánovat si akce dopředu, abyste měli přehled o tom, čeho chcete dosáhnout. Pokaždé využijte dostupné body výzkumu. Jakmile bude možné vyrábět zboží, začněte. Snažte se vhodně využívat stavební prostor, který máte, protože postupem času začne docházet volný prostor a nebudete mít kde stavět. 

Při nutnosti rychlých peněz se nebojte navštívit sousedy a můžete jim motivovat či zušlechťovat budovy. Ve hře také narazíte na možnost bojovat s nepřáteli. Vždy si s sebou do boje berte dostatečný počet vojáků, aby nepřátelé neměli převahu. Můžete také dopředu udělat průzkum, čímž oslabíte nepřátelské jednotky. Snažte se během boje využívat i terénních bonusů. Čím více vojáků na nepřítele pošlete, tím více minimalizujete ztráty vlastních vojáků. Kromě bojování můžete také použít diplomacii k získání sousedních oblastí. Sousední vládci totiž mohou přenechat některé území za úplatu, takže se sami rozhodněte, jestli máte boj zapotřebí, nebo se raději necháte vést mírovou cestou. 

Ze začátku však jistě nepřátele porazíte, takže je jednodušší si s nimi zabojovat, a proto mírovou cestu zvažujte až v pozdějších fázích hry, kdy už budete mít mnohem větší problém s proražením nepřátelských šiků. Využívejte také specifik složení vojska. Tudíž rychlé jednotky využívejte v boji proti střeleckým jednotkám, zatímco střelce využívejte na boj proti jednotkám válčícím nablízko.Hrynaregistraci.cz

Přinášíme informace o nejlepších hrách, které jsou na registraci a ke stažení zdarma. Jedná se obvykle o hry, které si stáhnete do počítače a poté je hrajete online s dalšími hráči po celém světě. Základ hry je vždy zdarma, mnohdy si můžete pomocí kreditů dokoupit nejrůznější výhody.