Goodgame Studios vytvořili celou řadu zajímavých online her, mezi něž se zařazuje také ta s názvem Big Farm. Jak již samotný název hry napovídá, jedná se o farmářskou hru, kde si pěstujete vlastní plodiny na farmě. Jak je u podobných her od Goodgame Studios dobrým zvykem, i Big Farm se dočkala překladu do českého jazyka, což hodně usnadní práci s hrou a rychle každý pochopí, co se po něm vlastně požaduje. Pojďme se tedy podívat na to, jak se Big Farm hraje…

Registrace zabere minimum času

Na úvodní stránce hry uvidíte na pozadí krásnou farmu a v popředí formulář, kam napíšete zvolené hrací jméno, svoji platnou e-mailovou adresu a vybrané heslo. To je všechno k registraci a po krátké chvilce se ocitnete ve hře. Jako dárek na uvítanou obdržíte určitý počet zlaťáků a dolarů, což se samozřejmě bude hodit a autoři se tím snaží hráče motivovat k potvrzení e-mailové adresy. Okamžitě po spuštění hry se dostanete do přírody, kde vybudujete svoji překrásnou farmu. Začínáte opravdu skoro na zelené louce. Potřebujete začít pěstovat na políčku různé plodiny, ale ze začátku máte samozřejmě pouze omezené možnosti, co se na políčko dá zasít. Postupně se budou odemykat další možnosti, ale to se budete muset zlepšovat i vy sami. Jako v obdobných hrách, i v Big Farm, máte zkušenosti a pro postup do další úrovně potřebujete získat stanovený počet. Se ziskem nové úrovně se odemknou nové a velice pěkné věci. Zajímavostí je, že za každý po sobě následující den, kdy hru navštívíte, obdržíte určitou odměnu. Hodnota odměn se postupem času navyšuje.

Farma se musí vybudovat od začátku

Na začátku opravdu skoro nic nemáte, a proto budete muset hezky postupně vybudovat stavby, aby farma vzkvétala. Abyste nebyli zpočátku úplně ztraceni, připravili si autoři hry pro nadšené hráče zajímavé úkoly. Úkoly se vždycky nachází ve speciální liště po levé straně a po kliknutí na ně si můžete přečíst, co by se mělo udělat. Snažte se úkoly plnit, jelikož za jejich zdárné dokončení dostáváte různé věci a bonusy. Nejprve se jedná o skutečně triviální úkoly, které se postupem času zdokonalují. S úkoly se objevují také noví pomocníci a lidé z okolí farmy. S tím, jak budete jednotlivá zadání plnit, se poměrně rychle bude zvyšovat i vaše úroveň. Alespoň tedy ze začátku hry není vůbec složité se posunout o několik úrovní dále. Stavba budov netrvá příliš dlouho dobu a během několika okamžiků je můžete začít využívat. Každá budova má ve hře nějakou funkci. Většinou jsou na sebe věci závislé. To znamená, že pokud nevypěstujete kukuřici, nezískáte krmení a nemůžete tedy ani očekávat vejce od slepic. Vypěstované komodity můžete také prodávat na trhu, za což obdržíte finance tolik potřebné na zlepšování vlastní farmy, takže dlouho neváhejte a prodávejte za výhodné ceny.

Postupem času se farma zvelebí

Farmu budete muset postupem času rozšiřovat, kvůli čemuž se zlikviduje vždycky kousek okolní zeleně. Jakmile totiž zakoupíte kus nemovitosti, potřebujete se zbavit veškerého plevele a obecně věcí, které překáží. Najednou ovšem můžete bourat nebo stavět pouze jeden objekt, za ostatní by se muselo platit zlaťáky, kterých ovšem dostanete pouze omezené množství a další už by se musely koupit za reálné peníze. Také musíte dbát na spokojenost vlastních pracovníků, protože čím spokojenější budou, tím menší budou provozní náklady na fungování farmy. Big Farm je také hra, ve které se můžete spojit s ostatními farmáři a vytvořit spolek, kde si vzájemně pomáháte. Díky této interakci mezi hráči se jedná zase o něco lepší hru.

Po vizuální stránce se jedná o hru mírně nadprůměrnou. Krajinka vypadá celkem roztomile a po farmě pochodují pracovníci. Někteří vypadají naprosto stejně, takže to skoro vypadá, že zaměstnáváte pouze samá dvojčata. Budovy vypadají důvěryhodně a občas se v pravidelném intervalu zakouří i z komína. Herní interface není řešený nikterak složitě. Během několika okamžiků se ve hře zorientujete a budete s naprostou přesností vědět, kam máte kliknout, abyste zasadili kukuřici nebo postavili novou budovu. Ve hře krásně fungují veškeré zažité mechanismy skutečných farem. Využívá se hnojivo, aby rostliny urychlily svoje plození, zvířata se krmí plodinami a lidé se musí starat o jednotlivé budovy. Nabídka zvířat a plodin je sice ze začátku omezená, ale to je dané tím, že si musíte projít určitým vývojem, což je další bod k dobru pro hru, protože kdybyste dostali všechno hned najednou, pak by po chvíli nebyla motivace pokračovat ve hraní. Takhle se musíte snažit zlepšovat úroveň a odemykat si zbrusu nové možnosti. Z globálního pohledu se jedná o poměrně povedenou hru, jak je ostatně u Goodgame Studios dobrým zvykem. V porovnání s ostatními hrami tohoto typu rozhodně nepokulhává, ba právě naopak. Pokud tedy máte v oblibě farmářské online hry, tak se dejte do akce.Hrynaregistraci.cz

Přinášíme informace o nejlepších hrách, které jsou na registraci a ke stažení zdarma. Jedná se obvykle o hry, které si stáhnete do počítače a poté je hrajete online s dalšími hráči po celém světě. Základ hry je vždy zdarma, mnohdy si můžete pomocí kreditů dokoupit nejrůznější výhody.