Společnost Ubisoft se jednoznačně dá zařadit mezi nejznámější výrobce počítačových her. V historii už připravili její pracovníci řadu zajímavých kousků, které bavily svět. Ubisoft se pokouší udržet kontakt s hráči a připravuje jim jako na míru ušité hry. Moderní trend je hrát počítačové hry v prohlížeči, a proto jich je celá řada. Společnost Ubisoft drží krok a vydává hry jako The Settlers Online či Anno Online. A právě posledně zmíněnou hrou se budeme blíže zabývat v tomto článku, kde se pokusíme hru přiblížit a shrnout, jestli se vyplatí do ní zainvestovat volný čas, kterého má každý málo.

O hře Anno Online a registraci

Na úvodní stránce poměrně rychle zjistíte, že hru si můžete vyzkoušet v několika různých jazycích, nicméně čeština mezi nimi chybí, což může pro někoho znamenat určitou vadu na kráse. Pokud máte již vytvořený Uplay účet, můžete se pouze registrovat pro hru Anno Online. Když účet u Uplay nevlastníte, pak si ho vytvořte, protože bez něho hrát nelze. Při nové registraci si tedy zvolíte přihlašovací jméno do Uplay, vložíte platnou e-mailovou adresu a zvolíte si heslo v požadované délce. Poté ještě vyplňte svůj věk a odsouhlaste podmínky používání a také ochranu údajů. Jakmile se přihlásíte či registrujete, musíte si zvolit jméno avataru a vybrat nabízený svět. 

Opět odsouhlaste podmínky a ochranu údajů. Následovat bude nahrání herního světa, což bude nějakou chvilku trvat a musíte si počkat. Až se hra nahraje, zaposlouchejte se do příjemně znějící středověké hudby, která krásně doplňuje herní a dobovou atmosféru. Zde bychom tedy měli poznamenat, že Anno Online je strategická prohlížečová hra ze středověku. Po nahrání hry se před vámi objeví základní informace a až je odkliknete, ocitnete se na neprobádaném území.

Řada úkolů pro začátečníky i zkušenější

Začněte s plněním prvního úkolu. Klikněte na loď, jež přirazila ke břehu, a za splnění úkolu obdržíte svoji první odměnu, kterou hned následně využijete. Dřevo se totiž výborně hodí na postavení budovy. Dalším úkolem bude postavit rezidenci, kde by mohli složit hlavu noví obyvatelé. Postavte budovu na vyznačeném místě a můžete se těšit na další dřevo jako odměnu. V žádné správné středověké vesnici nemohlo chybět tržiště, kde by vesničané obchodovali, a proto jedno takové postavte. Aby to vesničané neměli příliš složité, postavte jim také cestičky, jež spojí rezidenci s tržištěm. 

Díky těmto začátečním úkolům se ve hře zorientují i naprostí nováčci. Postupem času začnete rozšiřovat vesničku, a jak se rozvíjíte, dostanete možnost stavět lepší budovy. Lidé do nově založené vesnice přichází a vy se jim budete muset postarat o všechny jejich tužby. Důležité je jídlo, ale také motivace. Při stavění některých budov musíte nejprve najít vhodné místo. To platí například pro dřevařskou chatku či rybárnu. Logické uvažování autorům při vytváření hry zřejmě nechybělo, takže pro vybudování dřevařské chatky bude nejvhodnější jí najít místo někde hluboko v lesích, aby se její provoz mohl vyplatit.

Celkové hodnocení Anno Online je pozitivní

Po vizuální stránce se jedná o vysoce kvalitní hru, která plně odpovídá kvalitám klasických počítačových her. V okolí vesničky vidíte i ty nejmenší detaily. Dokonce se pod vodní hladinou prohání hejna ryb. Kolem roste krásná tráva či vyčnívá bílá skála. Zvuk doprovázející hráče na každém kroku také není vůbec špatný a autoři nemohli zvolit lépe, protože vynikajícím způsobem vytváří herní atmosféru. Co se hratelnosti týče, ta se také nachází na dobré úrovni. Navíc i noví hráči se rychle do hry dostanou díky tomu, že ve hře je implementován jakýsi tutorial v podobě misí. Za plnění úkolů jste navíc odměňováni, což slouží jako dobrý motivační prvek. Herní interface též není nikterak složité pochopit a zorientujete se rychle. V horní části se nachází všechny důležité informace ohledně surovin, peněz a dalších podobně důležitých ukazatelů, zatímco v levé spodní části najdete svůj avatar a chat. Po pravé straně je pak umístěné stavební menu, které celkem často využijete. 

Herním světem se pohybujte za pomoci směrových šipek a hledejte místa, kam byste mohli expandovat. Z celkového pohledu můžeme Anno Online jednoznačně ohodnotit kladně, protože přináší svěží vítr do světa prohlížečových her. To je způsobeno tím, že za hrou stojí silná společnost, která naprosto přesně ví, co dělá. Jestliže máte trochu volného času a hledáte zajímavou strategickou a budovatelskou hru, pak Anno Online může perfektně naplňovat vaše představy. Za zkoušku určitě nic nedáte a lze jen získat.Hrynaregistraci.cz

Přinášíme informace o nejlepších hrách, které jsou na registraci a ke stažení zdarma. Jedná se obvykle o hry, které si stáhnete do počítače a poté je hrajete online s dalšími hráči po celém světě. Základ hry je vždy zdarma, mnohdy si můžete pomocí kreditů dokoupit nejrůznější výhody.